Atrakcyjny i wartościowy prezent na dzień dziecka

1 czerwca jest ważnym dniem dla każdego dziecka i jego rodziny. W tym dniu każdy chce sprawić radość dzieciom, zarówno w szkole, jak i w domu i kręgu rodzinnym. Wiele osób zastanawia się co podarować dziecku, aby spełnić jego marzenia. Prezenty kształtują również osobowość młodego człowieka, więc powinny być one dobrze przemyślane. Do wartościowego prezentu można z pewnością zaliczyć książki. Wśród popularnych, dziecięcych tytułów można wymienić:

  • “Gdy Pola się zgubi”,
  • “Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig”,
  • “W Robaczkowie”,
  • “Pucio uczy się mówić”.

Prezenty książkowe dla najmłodszych dzieci

Prezent na dzień dziecka (https://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka) musi być dobrze przemyślany. Warto zastanowić się nad inspirującą książeczką, która sprawi radość tym najmłodszym i która również będzie bawić, uczyć. Z pewnością temu najmłodszemu dziecku w rodzinie największy prezent sprawi książka o przygodach Pucia. Z pomocą takiej literatury maluch szybciej zaczyna mówić sylaby i głoski, gdyż w książce znajduje się wiele ćwiczeń, dzięki których trenuje się aparat mowy. W tej ciekawej książeczce znajduje się także dużo obrazków kolorowych i wiele ciekawych opowieści również o rodzinie naszego głównego bohatera. Warto wiedzieć w ramach informacji, że ta pozycja napisana jest przez cenioną logopedę. Autorka również jest matką, więc wie jak dotrzeć do tych najmłodszych.

Książeczki Katarzyny Biegańskiej na Dzień Dziecka

Dla nieco starszych dzieci, czyli dla przedszkolaków dedykowane są książki Katarzyny Biegańskiej pod tytułem: “W Robaczkowie”. Można uznać tą bajkę za tak zwaną ekologiczną, gdyż porusza ona bardzo ważne tematy i od małego uczy dzieci właściwego zachowania. W pierwszej części bohater poznaje głównych bohaterów Robaczkowa. Natomiast w drugiej części śledzi on losy rodziny pajączków, którzy tracą dach nad głową w wyniku pożar łąki. Autorka pokazuje jak mieszkańcy Robaczkowa swoimi własnymi, wspólnymi siłami poradzili sobie z przeciwnościami losu i żywiołem ognia. Dzięki tej lekturze dziecko może nauczyć się pomagać potrzebującym.

Edukacyjne powieści dla dzieci

Warto zauważyć, że w tej wyżej wymienionej historii nie pożar jest najważniejszy, natomiast dobre serce wszystkich mieszkańców Robaczkowa. Chęć niesienia pomocy w tej książce jest bardzo dobrze pokazana. Warto edukować dzieci od najmłodszych lat i dawać im inspirujące historie do czytania. W tej lekturze znajdują się cudowne ilustracje, jest pokazana jesienna, przytulna aura. Mieszkańcy małego miasteczka także są dobrze odwzorowani.

, ,