Jakie książki można kupić dziecku?

Książki wzbudzają w nas ciekawość świata. Potrafią sprawić, że człowiek dąży do tego, aby zdobyć jak największą porcję wiedzy. Tak, nie tylko, jeżeli chodzi o osoby dorosłe, ale również o dzieci. Pamiętajmy więc o tym, że chcąc znaleźć prezent na dzień dziecka, zawsze możemy spojrzeć na to, jakie książki znaleźć można w ofercie sklepowej. W obecnych czasach jest tyle interesujących książek, że bez trudu uda nam się wzbudzić ciekawość u małych dzieci.

“Ikabog”

J.K.Rowling zaprasza do czytania historii, która powstała wcześniej niż jej słynny Harry Potter. Dlaczego więc dopiero teraz “Ikabog” się ukazał? Nie wiadomo. Nie ma co się nad tym zastanawiać. Trzeba przejść do poznania niezwykłej historii, która rozgrywa się w krainie Coniemiara. Jest to królestwo, gdzie panuje szczęście i spokój. Włada tutaj król Fred. Na południu kraju mieszkańcy nie narzekają na nic, ponieważ ich część kraju opływa w wielki dostatek, co też widać na pierwszy rzut oka. Z kolei na północy znaleźć można Wielkie Błota, przez co cały region jest nieco mroczniejszy. Według opowiadań i legend żyje tutaj potwór, którego wszyscy nazywają Ikabog. Ma on być odpowiedzialny za zniknięcia zwierząt oraz ludzi. Do tej pory mieszkańcy krainy używali tego potwora do straszenia niegrzecznych dzieci. Nikt nie miał okazji do tego, aby spotkać go osobiście. Tylko, że wszystko z czasem musi się zmienić, a Ikabog może zmienić podejście wszystkich mieszkańców i władcy.

“Planetarium. Muzeum Kosmosu”


Kosmos stanowi obiekt zainteresowania wielu osób. Naukowcy każdego dnia w różnych punktach na świecie dbają o to, aby odkrywać kolejne tajemnice, jakie związane są ze Wszechświatem. Chociaż nie tylko oni interesują się kosmosem. Nawet zwykłe, pojedyncze osoby, które na co dzień nie mają do czynienia ze światem naukowym, chętnie spoglądają w gwiazdy. W tym również dzieci. Jeżeli ktoś więc chciałby poznać tajemnice kosmosu i mieć różne planety, gwiazdy i wiele innych na wyciągnięcie ręki, to koniecznie powinien zajrzeć do tej książki. Autorami są Chris Wormell i Raman Prinja. Wspólnymi siłami stworzyli oni niezwykłą książkę, która pozwoli na to, aby w dokładny sposób poznać wszystkie planety, jakie są nam obecnie znane. W środku można znaleźć pięknie wykonane ilustracje, które sprawiają, że człowiek naprawdę czuje się, jakby zawędrował do samego kosmosu. Książka stanowi rzetelne źródło wiedzy i na pewno pobudzi ciekawość u młodych czytelników. Kosmos jest interesującym tematem.

 

, , , ,